Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 04 Авг 2020, 18:41

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 104 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 12 Ное 2007, 15:12 
фен
Аватар
1993 Mazda MX-3

Момиченца, не защото глезените момченца не са същата работа, а защото все си мисля, че на мъжката половина от човечеството е присъщо да са келеши... На красиво момиче или жена някак не й отива...

Стоя си пред входа днес и станах свидетел на следната случка - един човек дърпаше с колата си една таратайка, за да запали. Момчето в задната кола не беше много в час, шашкаше се нещо. Насреща идва някакво хубавичко ауди, а вътре фина симпатична девойка. Улицата тесничка и разминаването може да стане ако външните гуми на разминаващите се коли са почти до бордюрите(но те са ниски). Девойката с типично движение проточи врат да прецени разстоянието, а двамата вече бяха предприели маневра да направят място. Момичето спря и след секунда се изнерви, започна да наиска нервно клаксона и да ругае. Тръгна рязко, качи се с двете си гуми на тротара и спря десет метра по-долу, за да иде до козметичния салон на една бивша мутра(бивша, защото отдавна не е между живите). Пътьом гледаше злобно, сякаш хорицата й пречат на мутреското самочувствие...

Ядосах се! Пикла с кола за над 100К да се прави на безсмъртна! Доста често ми се случва да видя подобни куклички да карат много опасно из града и да псуват наред, защото някой им пречел...

Предполагам, ще кажете, че тази тема е безмислена като онази за баничарките, ала вместо да обърша един шамар на простакесата(след което някой слон ще ме премаже от бой) си изливам яда тук! :)

Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Ное 2007, 15:26 
фанатик
Аватар

Нищо ново под слънцето на родината ни
Простакейши и първенюта, дето си мислят че скъпата кола прави човека значим, и му дава предимство в живота :)

е има и заможни хора, които грам не парадират с парите си и карат скромни коли, не заради друго ами да се спестят доволната завист и простотия на българина и трябва да Ви кажа, че и без да са зад волана на кола за 100к ами за 5к се спраят с живота перфектно и са далеч по-спокойни :)
въпрос на възгледи - едни живеят за да парадират, на другите просто не им пука :)

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Ное 2007, 15:51 
маниак
Аватар
2006 Mazda 6

One написа:
Нищо ново под слънцето на родината ни
Простакейши и първенюта, дето си мислят че скъпата кола прави човека значим, и му дава предимство в живота :)

е има и заможни хора, които грам не парадират с парите си и карат скромни коли, не заради друго ами да се спестят доволната завист и простотия на българина и трябва да Ви кажа, че и без да са зад волана на кола за 100к ами за 5к се спраят с живота перфектно и са далеч по-спокойни :)
въпрос на възгледи - едни живеят за да парадират, на другите просто не им пука :)

абе прав си... ама пък и технически неизправни коли нямат работа на пътя - дърпат се да запалят примерно

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Ное 2007, 16:09 
фен
Аватар
1993 Mazda MX-3
Автор на темата

На всеки може да се случи, а и в махалата пред блока какво нередно има? Става дума за наглост и нетърпимост на пишлемета... Какво, че колата е изправна, като я кара безотговорен човек, който парадира с на тати/чичко мутра/и т.н. колата. Аман от малки курвеТЧЕта!

Съгласен съм, че автомобилите трябва да са изправни, но темата е за друго. Винаги можем да я изместим в друга посока...

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Ное 2007, 16:29 
маниак
Аватар
2006 Mazda 6

ей сега ще ме метнете ама:

и аз доста често свиря нервно и псувам влачещите се по пътищата (без значение с каква кола са) щото ако те са тръгнали да си играят на пътя аз имам работа.. В случая и аз бих бил нервен ако трябва да се кача на тротоара заради някой който не си е купил акумулатор и се упражнява в дърпане по улиците на и без това задръстения град..

надявам се това да не ме прави момиченце със скъпа кола :lol2:

Последна промяна борис на 12 Ное 2007, 16:33, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Ное 2007, 16:29 
фанатик

Това пак мъжете си го правят....като са тъпи някои такива бизнесмени да стават кученца верни на разни тъпи шафрантийки. И после...гледаш ги наперени и карат не знам си какво....кога хората ще почнат да разграничават кое е истинско и кое не...
Има п..ката и с п..ка ама чия е реално колата...това важи и за гъзарчетата с на тати парите и с на тати колата....

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Ное 2007, 16:40 
фен
Аватар
1993 Mazda MX-3
Автор на темата

Борисе, свири си и псувай, но ако видиш някой с проблем няма как да знаеш каква е причината... В такива случаи си трая.
Не си момченце със скъпа кола, защото въпросното маце беше с много по-скъпо ауди от MPS-а, а си личи, че няма акъл за 2 ст. :)

П.П. Сигурен съм, че във въпросната ситуация съвсем спокойно щеше да се рзминеш с хората. Имаше място, явно е въпрос на умения... Щото видях само очи и коса над волана на аудито... Ще взема да й подаря възглавничка на тая и още няколко часа по кормуване, може и на психотерапевт да я пратя....или направо в първи клас. :)

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Ное 2007, 18:40 
фанатик
Аватар
1994 Mazda 121

Ами явно колата не е била нейна. 100х100 я е взела на духинг, не на лизинг. Ама и нейната не е лесна. Аз не бих се подложил на такива неща заради някаква каруца.
Абе да се оправя мърлата...

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Ное 2007, 19:25 
модератор

Колите са машини. Като всяка машина не можеш да очакваш безотказна работа, дори в някакъв интервал от време, независимо от преждевременната техническа инспекция.

Колкото то мацката... Жал ми е за нея.
Напоследък на пътя се срещам с доста агресивни моми. Клаксонират (не използвам "свиркат" умишлено, да не вземе някой да си помисли нещо), пререждат се, ръкомахат, дори псуват!? о.О В повечето случаи без причина. Какво стана с нежните, женствени и хрисими женици? :D

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Ное 2007, 20:01 
фанатик

Smokie написа:
Какво стана с нежните, женствени и хрисими женици? :D

аа? то и такива ли имало още :-k :retard: :naughty: :hahaha: :doofywave:

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Ное 2007, 09:49 
фен
Аватар

борис написа:

и аз доста често свиря нервно и псувам влачещите се по пътищата (без значение с каква кола са) щото ако те са тръгнали да си играят на пътя аз имам работа.. В случая и аз бих бил нервен ако трябва да се кача на тротоара заради някой който не си е купил акумулатор и се упражнява в дърпане по улиците на и без това задръстения град..

е***и съжденията. Аз държа да ти кажа, че точно такива като теб освирквам и псувам, че и по някой път поошамарвам, както се правят на баровци - със скъпи колички, повечето от които са купени с парите за ремонта у вас, и мноооого нервни, бързащи за ?!?!? - никъде може би, но вдигащи кръвното на останалите шофьори. Случайно за колегиалност да си чувал, уважение на пътя и тям подобни нещица - явно не. Какво като се дърпат хората - на теб не може да ти се случи с великата шестица ли? Ами някоя сутрин ако ти изпляска електрониката - ко прайм?? няма да те дърпат ли?? може би ще извадиш звездолета и така ще се придвижиш до сервиза. :evil:

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Ное 2007, 10:03 
маниак
Аватар
2006 Mazda 6

Любака МФ написа:
борис написа:

е***и съжденията. Аз държа да ти кажа, че точно такива като теб освирквам и псувам, че и по някой път поошамарвам, както се правят на баровци - със скъпи колички, повечето от които са купени с парите за ремонта у вас, и мноооого нервни, бързащи за ?!?!? - никъде може би, но вдигащи кръвното на останалите шофьори. Случайно за колегиалност да си чувал, уважение на пътя и тям подобни нещица - явно не. Какво като се дърпат хората - на теб не може да ти се случи с великата шестица ли? Ами някоя сутрин ако ти изпляска електрониката - ко прайм?? няма да те дърпат ли?? може би ще извадиш звездолета и така ще се придвижиш до сервиза. :evil:

Ми ако искаш ела до Варна да се пробваш, по отношение на изпляскването на електрониката има пътна помощ ....
за ремонта ела да видиш къде живея...

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Ное 2007, 10:41 
маниак
Аватар
1995 Mazda 323

@борис
тея дето се теглят по улицата ИМАТ правото да правят това и са пълноправни участници в движението, тоест ти нямаш никакво предимство пред тях. Допълнително ако искаш да си колегиален или вежлив (ако знаеш какво значи), би било добре да им дадеш път тъй като те са в доста по-затруднено положение от теб.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Ное 2007, 10:55 
маниак
Аватар
2006 Mazda 6

проблема в България е, че никой не е колегиален към хубава кола, защото в България всеки с такава е считан за мутра, крадец или изобщо за човек които не заслужава да кара такава кола. оттам идват и голяма част от проблемите на държавата - много завист..
някой ден ако дъщеря ми кара скъпа кола - за курва ли ще я имате?
Не може да считате, че щом някой е хубава кола е лош, а щом кара някоя бангия е много добър и колегиален.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Ное 2007, 11:05 
фанатик

Борисе, знаеш как е с прочутата българска завист...как така той има а аз нямам...с какво е по-добър от мен ;)

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Ное 2007, 11:08 
маниак

борис написа:
проблема в България е, че никой не е колегиален към хубава кола, защото в България всеки с такава е считан за мутра, крадец или изобщо за човек които не заслужава да кара такава кола. оттам идват и голяма част от проблемите на държавата - много завист..
Не може да считате, че щом някой е хубава кола е лош, а щом кара някоя бангия е много добър и колегиален.

Никой не предполага нищо :lol:
Заключенията са на база поведението на пътя ;)

You dig to make your name

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Ное 2007, 11:13 
фанатик
Аватар

Do Luck написа:
Борисе, знаеш как е с прочутата българска завист...как така той има а аз нямам...с какво е по-добър от мен ;)

е аз какво казах още съвсем в началото :) ?
престанах да се прибирам с новата фирмена кола пред кооперацията след като няколко пъти доброжелатели се постараха да я съсипят от чиста проба завист
откакто се прибирам с вехтата кола и няма никакви ядове :)
пумияри гадни завистливи сме българите и това си е

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Ное 2007, 11:17 
фанатик

а как ти се струва 626 85 год.
нищо кой знае ко
ГЦ като на Вили само че купе..
разни математици с ключ по багажника писали формули....X Y Z
нещо такова... :)
невинаги трябва да е скъпа колата...

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Ное 2007, 12:04 
фен
Аватар

Ми ако искаш ела до Варна да се пробваш, по отношение на изпляскването на електрониката има пътна помощ ....
за ремонта ела да видиш къде живея...[/quote]

Борисе не се заяждам с теб, ако искаш можем да си направим някой път някой спаринг не епроблем :D 8) щом имаш желание.

Поста ми не беше насочен персонално към теб, а към хората които живеят в дупки, а за пред обществото карат скъпи коли, за да показват лайфстайл и положение - за въздухарите ми беше поста не за теб. не ме интересува къде живееш (освен ако не ме поканиш на по едно питие :) ), каква кола караш и по какъв начин си изкарваш паричките. Не се засягай, може би аз не мога да се изказвам разбираемо, но поста ми НЕ беше насочен към теб, а към масата "гъзари"

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Ное 2007, 18:52 
фанатик

борис написа:

Чудя се в различни Българии ли живеем, защото от ежедневното ми каране из София не съм забелязал някой да не е колегиален към хубава кола. То и да искаш, няма как да си, защото обикновено тези ти свирят, навират ти се, бият ти спирачки със засичане и излизат отвътре да ти се карат, минават в насрещното и изобщо не се достига до момента да имаш избор да бъдеш колегиален, или не. Те разчитат привилегията "скъпа кола" да им даде специален режим на движение. По същата логика и мутресите, явно копирайки това поведение от мутрите (в крайна сметка копирането на поведение е много по-лесно и е достъпен начин на изява, когато нямаш умствен потенциал да мислиш и да се съпоставяш с останалите хора, проявявайки собствен характер и социална позиция), се държат в колите си като единствени участници в движението и такива със специален режим на действие.

Има пълни селяни с евтини коли, има и такива със скъпи. Но тия с по-евтините са по-малко. Това е България, пардон Абсурдистан.

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Ное 2007, 19:00 
фанатик

именно заради това че всеки ден се сблъскваме с всякакви образи
гледам да не се ядосвам.
Да не свиря да не се юркам защото ако я карам нервната до 30-така ще съм изпукал :) :D

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Ное 2007, 20:32 
фен
Аватар
2005 Mazda RX-8

борис написа:

:thumbsup:

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Ное 2007, 21:00 
фен
Аватар

А дали всеки може да си позволи такава скъпа кола?
На мен скоро ми се случи случка,пръсна ми се маркуч за бензина и се наложи да ми дърпат колата....Борка да ти задам въпрос аз към коя категория да се пиша?

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2007, 09:41 
маниак
Аватар
2006 Mazda 6

не е въпроса кой каква кола кара, а завистта. Наистина на всеки може да случи да го дърпат, но се съгласи, че колата трябва да получава елементарна поддръжка за да се намали риска от проблеми.. примерно да се сменя акумулатора! и не ми излизайте с аргумента, че не всеки има възможност да смени акумулатора или да си поддържа колата, щото ако е така не трябва да кара :twisted:
Роска, пиши се в която категория искаш, въпроса е да не расъждваш, че който има хубава кола е бандит ( ти поне ме познаваш аз бандит ли съм?)

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2007, 10:36 
фен
Аватар
1993 Mazda MX-3
Автор на темата

Не деля хората по признак - кой каква кола кара. Имах предвид друго - малко повече търпимост от всички нас към околните! Ядосах се на префърцуненото момиченце с аудито - куатро нинам кво с 3.2 литров мотор, не защото кара този автомобил, нито й завиждам, а защото се държи сякаш е господар на света. Не харесвам арогантността и липсата на каквато и да било съпричастност. Та всеки ден на пътя се чувствам като враг за половината участници в движението - така ли трябва да е?!

Освен завистта българинът има и друга кофти черта - да се покаже, че е по-тарикат и да изпита вътрешно задоволство, минавайки пред някого или прецаквайки друг. И всичко това евентуално спестява по-малко от минута или повече чакане на следващия светофар...

И в заключение - няма нужда да се караме - един е с MPS, друг с CX-7, а повечето сме с колички на 10-15 години, но това не ни прави различни - ние сме такива, кавито сме. Просто е по-спокоен животът ако отпусмем педала на газта за миг(и метафорично казано). Няма оправдание за мини мутричките, на които ценностната система се базира на външни признаци и елементарно парадиране - нито е красиво, нито има смисъл от това... Завистта е за друга тема - избрал съм какво да карам и точно това харесвам, при това изборът ми се основава не само на финансови възможности. Пред аудито на грубиянката пак бих избрал моята си кола - обичам спартански интериор и возия, а не куп екстри и електроника колкото има в совалка. Въпрос на усещане!

:)

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2007, 11:16 
фен
Аватар

Точно така!!!!!!!

Върнете се в началото
  Профил    

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2007, 14:55 
фен
Аватар
1994 Mazda 323

борис написа:
и аз доста често свиря нервно и псувам влачещите се по пътищата (без значение с каква кола са) щото ако те са тръгнали да си играят на пътя аз имам работа..

най-много се нервя на подобни индивиди, които 'имат работа' и си мислят, че са със специален приоритет на магистралата. Изпреварвам си културно аз със 120 и редовно някакъв индивид ми се лепне отзад и почва да присвятква и да свири с клаксона....

ще ме изпревари като се освободи лентата, няма нужда допълнително да напряга ситуацията

като толкова много бърза и има тоооолкова много 'работа' да вземе да тръгва по-раничко и да не кара с 320... аман от селяния на пътя

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2007, 15:33 
фен
Аватар
1993 Mazda MX-3
Автор на темата

Не исках в темата да има нападки... По въпроса за изпречването на пътя нямам проблеми, когато човек е заел позиция намалям отдалеч и изчаквам да освободи платното. Лошото е, когато те засичат и разстоянието за спиране става твърде малко... затова и гледам да изпреварвам на магистрала не с максимална скорост, а с такава, че да имам възможност за реакция. Тези номера много често ги правят тираджии, не им пука на какво разстояние си от тях...

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2007, 15:52 
маниак
Аватар
2006 Mazda 3

malcho подкрепям те до някъде но не си прав за вичко.Та значи погледнато реално според закона по пътишата в бг и 98% от държавите в европа максималната сккорост по магистралите е 120 130 км/ч. но това не значи че ти като се намираш на път с две ленти във всяка една посока можеш да караш със 125км/ч в лявата лента продължение на 20км точно това в момента предизвиква конфликт в Испания и в много кампании по радиото ти казват,че лентата в ляво не е за разходки а за испреварване.Не мисля че е колегиално няква лелка да ми се мърдосва захапала волана в лявата със 90 и зад нея 236 коли :evil: .Германия е с най нисък брой на смъртност при ПТП и там мисля че е за това че хората не мислят дали бързаш или не човека испреварва като първо поглежда в огледалото и веднага се прибира а не като някои където си мислят че като карат със 160 и няма кой да ги испревари :!: .Но в крайна сметка всички трябва да не забравяме,че не сме сами на пътя :wink:

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2007, 17:18 
фен
Аватар

Само, че пропускаш момента, че сме в БЪЛГАРИЯ и при движение по път с две ленти в едната посока ИМАШ право сам да избираш лентата за движението си!!!!

По останалата част: не смятам абсолютно да съм длъжен на който и да е бастун, освен средствата със специален режим на движение цитирани в закона, да давам път когато е зад мен а аз изпреварвам. Няма такава сила на света - нал се сещаш, че аз съм пред него, а това, че той кара с 200, 300, 500 пък ако ще и с 1000км/ч си е ТОЧНО И САМО негов проблем. Да чака!!!!!! :twisted:

Върнете се в началото
  Профил    

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 104 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа