Начало форум

КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ

www.mazdabg.com

Дата и час: 28 Мар 2024, 14:49

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Правила на форума


ПРАВИЛА НА КЛУБ MAZDA - БЪЛГАРИЯ!



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: 626-Comprex
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2005, 11:16 
Offline
фен
Аватар
1994 Mazda 323

Регистриран на: 26 Сеп 2004, 21:46
Мнения: 119
Местоположение: Радомир
Извинявам се за новата тема но тъй като не намерих старата за компрекса реших да пусна нова.
Някой беше писал че някъде на бул.ГМ Димитров имало магазин или сервиз кадето ги рециклирали тези компрекси интересува ме адреса спешно.Въобще ако някой знае някъде където могат да ми помогнат за този компрекс да казва моля че имам големи проблеми.Помагайте моля ви!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2005, 12:52 
Offline
Администратор
Аватар
1992 Mazda 626

Регистриран на: 29 Мар 2005, 11:43
Мнения: 4968
Местоположение: София
в какво се състоят проблемите?...

_________________
When you go to Hell,
Tell them I'm sending you!
...you'll get a group discount.

__________________________

ВОЙНАТА НА ПЪТЯ: http://www.vbox7.com/play:0992d053 !!!

Изображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: 626-Comprex
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2005, 13:37 
Offline
любител

Регистриран на: 16 Авг 2004, 13:21
Мнения: 5
Здравей,
навремето аз ти бях посочил магазина. Намира се на Г.М.Димитров от другата страна на МГ Холдинг, няма как да го объркаш- пише с големи букви "Японски авточасти" или нещо подобно. Там не ги рециклират, а ги продават рециклирани. Цената беше около 700 лв...преди 2 години.
И не се ядосвай на Comprexa - той си е добре измислен, но като всяко нещо си има ресурс. На заводския е около 200 000км, тези рециклираните казаха, че издържали~80 000км. Аз се разделих с моята мазда и сега пак карам дизел, само че 2.5 TDI с класическо турбо. Искам да ти кажа, че при тях проблемите са повече и е възможно да го скапеш доста по бързо - мажат се с маслото на двигателя и работят на доста високи температури, цените са им приблизително еднакви. Ако не ти е заминал Comprexa съвсем можеш да пробваш в сервизите Turbo на Бояна или Бъкстон да сменят лагерите. Както ми казаха в сервизите обаче, фирмата Comprex, която между другото е швейцарска и прави турбини предимно за големи дизели - корабни и локомотивни не продава ремонтни комплекти, така че ако има възможност за ремонт то ще е с пригодяване.
А иначе Comprex а си е екстра - няма никакъв турбо лаг - ако си карал с нормално турбо ще ме разбереш....


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 23 Авг 2005, 18:11 
Offline
фен
Аватар
1994 Mazda 323
Автор на темата

Регистриран на: 26 Сеп 2004, 21:46
Мнения: 119
Местоположение: Радомир
Първо мерси на kolobok за изчерпателния отговор а сега за проблемите:значи преди две седмици проверих компресията на двигатела-перфектна,сменени свещи,почистени дюзи и разпръсквачи,регулирана помпа,сменен ангренажен ремък и ролки,нов акумулатор и т.н.и един ден(миналата седмица)колата решава да не запали-връща ми изгорелите газове през маркуча от който засмуква пресен въздух от въздушния филтър и не ще и не ще да запали,запалих на дърпане и от тогава за две седмици вече 5 пъти ми го прави тоя номер,а днес сутринта даже в движение ми изгасна и пак с дърпане запали.
Не съм 100%сигурен че проблема е от компрекса но просто не виждам друга възможност,направо съм отчаян където и да питам всеки ми казва че това чудо не се ремонтира и трябва ново,сигурен съм че все някой му е намерил цаката на тоя компрекс но незнам каде вече да търся майстор.Помагайте ако можете,моля!!!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Авг 2005, 13:49 
Offline
любител

Регистриран на: 16 Авг 2004, 13:21
Мнения: 5
Реал турбо - телефони и адреси на сайта:
http://www.realturbo.net


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Авг 2005, 18:07 
Offline
фен
Аватар
1994 Mazda 323
Автор на темата

Регистриран на: 26 Сеп 2004, 21:46
Мнения: 119
Местоположение: Радомир
Не се занимават с компрекса,по лесно им е да кажат-купуваш нов и решаваш проблема-това и аз сам си го знам ама....
Идеята ми е някой кадърен човек на който му се занимава с такива работи да го погледне малко,щото си мисля че не е заминал компрекса,абе и аз не знам точно какво вече....


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: comprex
МнениеПубликувано на: 25 Авг 2005, 12:51 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 09 Фев 2005, 18:26
Мнения: 69
Местоположение: sofia
[img]здрасти, имам същата колица и доста се порових за този whave charger или нещо такова, както знаеш си е чисто механичен смесител нагнетател на чист въздух и изгорели газове, не знам как да прикача снимки на чертежи и разрези на модели на компрекса да ги погледнеш,
но от това което аз съм видял, за да ти създаде подобен проблем. ако той ги създава наистина, то възможно е част от перфорираните витла вътре / нещо като метало-керамика са май/ да са здръстени перфорациите или да са счупени/трудно/, но ще издава по странен шум, мое предположение обаче/ пак казвам сам съм си преценил за себе си/ , че, от снимките ще видиш има едно регулаторче за високо налягане което отваря една клапа при отвора на компрекса за изгорелите газове може би не отваря по няква причина и създава главоболията
мисълта ми бе че преполагам, че тези "майстори" дето рециклират - ти вземат компрекса сменят му някой друг "виещ" лагер слагат нов регулатор да отваря нормално при нужното налягане и ти връщат "рециклиран" -защо иначе толкова държат да не ти го ремонтират а ти продават рециклиран чужд/може и твоя да е!/ ?

ако има друга причина то вече е от компетенцията на майстори дето са доста навътре в материята защото там опира вече до синхронизиране на работата на двигателя с компрекса/предполагам си видял че са индиректно свързани с нещо като редуктор не е пряко свързан коляновия и разпределителния а отделно има общо и с интерколера абе японците са си едни мислители като бай ганьо само дето го правят по добре така че не се отчайваи за всичко си има майстори - само на някой кадърен да му се занимава да по-прочете малко и да пипне .. аде успех ако те интересува нещо друго и ми се е случило с каквото мога ще помагам - знам че е трудно с тази кола но по добре ли е голф3 ;)

_________________
Mazda 626D comprex 94g.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: comprex
МнениеПубликувано на: 25 Авг 2005, 14:26 
Offline
любител

Регистриран на: 16 Авг 2004, 13:21
Мнения: 5
eto ti razrezi da widish kakwo predstawliava
http://www.technolab.org/Hako/Katalog-e/Section9.htm
wiz order.No1221
http://www.cih-turbo-manta.ch/manta002a.jpg
nagledno pokazwa ustroistwo i deistwie
Защо си решил, че проблема е в компресора? Ако той е блокирал или не работи най-общо казано, двигателя не може да работи на пове4е от 1500 оборота, при това пуши като икарус пред умиране.
Трудното палене може да идва от много причини.
Аванс на помпата, проблемен температурен датчик, релето за подгряване - колко сек ти подгрява- трябва да са около 7, свещи - много важни!!! Оригиналните за мазда са по 80 лв бройката - ти какави си сложил? Аз си бях купил някакви корейски за по 18 лв/бр, после Шампион по 20 и двата вида или изгоряха или палеше ужасно трудно с тях.
За самия Comprex - работните му обороти са ~80 000, затова и има повишаваща зъбна предавка. Лагерите , които могат да създадат проблеми са на вала на ротора от една страна и на зъбните колела от друга. Лесно се разбира дали са лагерите - компресора почва да вие при обороти над 1500. Следващият стадий са голими вибрации на ротора, при които външната му част започва да се трие в тялото на компресора - представи си го нещо като статора на ел.двигател....стигне ли се дотам - компрекса е за боклука. Самият ротор е изключено да му се задръстят отворите - доста са големи.
Както ти бях написал самата фирма производител Comprex AG не продава ремонтни комплекти за компресорите си - нито ротори, нито лагери, нито редуктори.
В Турбо сервиза до Бъкстон се навиват да ги отварят и ако си само за лагери ги подменят.
По принцип няма нещо, което не може да се възстанови, въпроса е каква е цената.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Авг 2005, 21:22 
Offline
фанатик
Аватар
2007 Mazda RX-8

Регистриран на: 22 Фев 2005, 20:40
Мнения: 1911
Местоположение: Варна
Малко offtopic, но хора внимавайте с това мерене на компресия на дизели, че е предпоставка за големи проблеми. Тук във Варна с колегите от автосалоните не съм чул някои да "дава" да се мери компресия, просто риска е неоправдан!

_________________
Mazda RX-8 - my wife
Mazda RX-7 FC TII S4 - the ultimate
Mazda MX-5 1.6 B6 - ? will see

VRC-VarnaRacingClub2001
0878 200001
www.ROTARY.mobile.bg


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2005, 17:32 
Offline
фен
Аватар
1994 Mazda 323
Автор на темата

Регистриран на: 26 Сеп 2004, 21:46
Мнения: 119
Местоположение: Радомир
Хора пак го закъсах с моята Мазда.
Вчера когато тръгвах за работа валеше дъжд и имаше локви,точно пред нашия блок минах през една(в която за втори път ми гасне колата)и край....няма палене,а минах много леко през локвата и тя плюс това не е дълбока,а на всичко отгоре на дизела не мисля че трябва да влияе толкова много водата.След тази случка колата пали само на дърпане вече трети път става това.Дайте някакви предположения от какво може да е това или пък казвайте някой добър майстор по дизели да ходя че като видя навън да вали или пък да е по-влажно времето винаги имам проблеми,незнам вече съм отчаян напълно,а не ми се иска да си продавам колата-просто незнам... :cry: :x :cry:


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2005, 10:24 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 09 Фев 2005, 18:26
Мнения: 69
Местоположение: sofia
а какво стана с компрекса отваря ли го прави ли му нещо ,
интересува ме ако си сменял някъде лагерите - да си кажеш че моя май има нужда от нови лагери ..
оправи ли паленето?

ПС: извинявай че така на "ТИ"

_________________
Mazda 626D comprex 94g.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2005, 20:24 
Offline
фен
Аватар
1994 Mazda 323
Автор на темата

Регистриран на: 26 Сеп 2004, 21:46
Мнения: 119
Местоположение: Радомир
Здрасти sandyo,бях ти писал лично съобщение,погледни.Относно това дали съм правил нещо отговора е не-по простата причина че няма подходящ човек който да има смелостта и разбира се да може да се захване с тоя компрекс.Обиколих няколко сервиза и само като кажа за каква кола става въпрос отговора е един-този компрекс не може да се прави,ние не разбираме и т.н.
Сега са ми казали един сервиз някъде на ул.Сребърна-Хладилника в който уж хората поправят компрекса обаче все не мога да намеря време да отида до там,иначе паленето не съм го оправил и не знам като застудее още малко какво ще става просто не ми се мисли-засега пали,но ....айде пиши ми лично събщение ако намериш разбиращ човек да ходя и аз при него,поздрави!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: за разхода
МнениеПубликувано на: 23 Ное 2005, 15:09 
Offline
любител
Аватар

Регистриран на: 09 Фев 2005, 18:26
Мнения: 69
Местоположение: sofia
имам един въпрос към всички които са карали или карат този мотор на Мазда с компрекс --
а именно : какъв е градския и извънградския разход ???????

_________________
Mazda 626D comprex 94g.


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 23 Ное 2005, 18:19 
Offline
фанатик
Аватар
1995 Mazda 323F

Регистриран на: 31 Юли 2005, 15:16
Мнения: 6105
Местоположение: На село...
а бе за дизела и водата знам една случка
значи бившия ми шеф има една баничарка служебна кола дизелче рено трафик 1.9д и като засмукало вода при наводненията влезнало в цилиндара и изкривило мотовилка та сменява, щото не могъл да сгасти водата :?

_________________
ИзображениеИзображение


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 23 Ное 2005, 22:16 
Offline
фен
Аватар
1994 Mazda 323
Автор на темата

Регистриран на: 26 Сеп 2004, 21:46
Мнения: 119
Местоположение: Радомир
Аз по принцип мразя да засичам разходи и ала-бала обаче мисля че моята харчи около 6,5-7 извнградско и 7,5-8 градско с уговорката че аз не карам въобще състезателно но пак казвам не съм засичал със 100% сигурност да го кажа.

_________________
Time is on my side-Yes it is!


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: 626-Comprex
МнениеПубликувано на: 30 Яну 2013, 23:01 
Offline
любител

Регистриран на: 22 Апр 2010, 03:06
Мнения: 76
Възможно е проблема с паленето да идва от пусковия клапан ( стартовия клапан ) отгоре за него има вързана една черна цилиндрична кутия вързана към кутията на въздушния филтър . От него системата взима въздух при запалване доколкото разбрах . Знам че темата е стара , но все пак ако някой има същия проблем и прочете темата може да му е от полза ;)


Върнете се в началото
  Профил    
 
 Заглавие: Re: 626-Comprex
МнениеПубликувано на: 04 Май 2013, 13:19 
Offline
любител
1994 Mazda 626

Регистриран на: 04 Ное 2012, 00:04
Мнения: 17
Местоположение: pernik
skype: valio_tekata
колеги аз вече се пуснах в ремонт на компрекса ии вече е напълно разглобен..(хванах се с едно приятелче монтьор на камьони и тирове)... но тази операция със смяна на лагерите изглежда нещо като "мисията невъзможна" :/ ии сега съм се пуснал в акция "издирване на лагери" :D оста вече ми е готова но лагерите са трудно откриваеми.... ДАНО ги намеря и мисля че ще се справя със тази задача... мн малко са теси фирми дето могат да ги открият!
но ако някои от вас отимат пролука и светлина в тунела моля обадете се и аз с каквото мога ще помогна... -0897-74-95-23 Валери Лазаров! ПОЗДРАВИ И УСПЕХ НА ВСИЧКИ :D


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
 Заглавие: Re: 626-Comprex
МнениеПубликувано на: 04 Май 2013, 21:37 
Offline
фен
Аватар
1993 Mazda 626

Регистриран на: 30 Май 2007, 07:06
Мнения: 173
Местоположение: София
Здрасти,
Първо да кажа - ако минеш през локва се мокри ремъка на алтернатора, а той ти върти компрекса. Когато е мокър посмъртно не можеш да запалиш - случвало ми се е.
За ремонт на компрекс - тука има интересна тема:
viewtopic.php?f=31&t=8705

_________________
Mazda 626 2.0D Comprex
Mazda 5


Върнете се в началото
  Профил   Виж гаража на потребителя  
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Форума се задвижва от phpBB® Forum Software © phpBB Group
www.mazdabg.com
национален фен клуб